Тиждень охорони праці

З 22.04.2013 по 26.04.2013 в Ладижинській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів №2 проводився Тиждень охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Для чого  відзначається цей день? Для того, щоб привернути увагу людей до проблеми  відсутності  культури праці, тому що її відсутність приводить до сумних наслідків.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, вперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році.

28 квітня  більш ніж в 100 країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Відповідно до Указу президента України від 18.08. 2006 року  цей день відзначається щорічно і в нашій державі.

Прислухаємося до таких цифр. За оцінкою Міжнародної організації праці 321 000 смертей на робочому місті за рік стається внаслідок нещасного випадку.  5500 смертей на день пов’язані з різними професійними захворюваннями.

В Україні щороку реєструється від 5 до 8 тисяч професійних захворювань та 10,5 тисяч нещасних випадків на виробництві.

Травми, нещасні випадки та захворювання спостерігаються і у  працівників та учнів   загальноосвітніх навчальних закладів.

«Запобігання професійним захворюванням» - девіз проведення Всесвітнього дня з охорони праці в цьому році.

Що таке професійне захворювання?  Професійним називається захворювання, спричинене впливом на працівників шкідливих умов праці.

Які «професійні» захворювання спостерігаються найчастіше у школярів?  Порушення гостроти зору , порушення постави,  сколіоз, захворювання серцево-судинної та ендокринної систем.

Чим зумовлені  шкільні захворювання? Назвемо деякі з причин.

По-перше, катастрофічне зниження фізичних навантажень і рухової активності дітей. Наприклад: при рекомендованій нормі 10 тис. кроків на добу деякі діти здійснюють лише 500.

По-друге,захворювання дітей пов’язані з нераціональним харчуванням. Деякі діти  нашої школи  замість того, щоб гарно попоїсти добрі страви в шкільній їдальні, купують сухарики, чіпси та іншу їжу сумнівної якості у пакетах, яка некорисна для дитячого харчування. Багато жирної, солодкої та солоної  їжі також не несуть користі дитячому організму.

Хронічні  стреси , згубні звички, поширені  в молодіжному середовищі (куріння, вживання алкогольних напоїв) також є причиною захворювань учнів.

ПЛАН

заходів з підготовки та проведення з 22.04.2013 по 26.04.2013 в Ладижинській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів №2 Тижня охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

Зміст заходів

Відповідальні за виконання

1.

Проведення радіопередачі з актуальних проблем охорони праці, промислової безпеки, а також про мету, завдання, хід, підсумки проведення в Україні Дня охорони праці та Всесвітнього дня охорони праці в інших країнах

2.

Створити стенд «Охорона праці та безпека життєдіяльності»

з 22.04.2013 по 24.04.13

Курочко Л.С.

3.

Оформлення куточків до Всесвітнього дня охорони праці

4.

Перевірка наявності та дотримання інструкцій з охорони праці та життєдіяльності

5.

Перевірка справності електропроводки, розеток, вимикачів, розподільчих шаф

Саваренюк С.М.

6.

Перевірка ведення журналів реєстрації інструктажів

7.

Перевірка своєчасного проходження медичних оглядів працівниками та проведення медичних оглядів учнів

8.

Лекція для працівників школи на тему «Дотримання правил з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасниками навчально-виховного процесу»

9.

Лекція про правила надання першої долікарської допомоги потерпілим у разі нещасних випадків

Єфімова Л.О.

10.

Перевірка виконання вимог з охорони праці в лабораторіях, майстернях, відповідність спортивного обладнання, куточків з охорони праці, аптечок встановленим нормативам.

24.04.2013

11.

Перевірка наявності планів евакуації в приміщеннях навчального закладу, порядку оповіщення та дій учасників навчально-виховного процесу на випадок пожежі

24.04.2013