БЕЗПЕКА - СПРАВА КОЖНОГО

У нашій школі з 22 по 26 квітня проводився Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності, а 26 квітня - День цивільного захисту

Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я.

Але з кожним роком збільшується кількість факторів, що негативно впливають на життя і здоров’я людини. Забезпечення безпеки життєдіяльності людини завжди було одним з найважливіших завдань розвитку цивілізації людства.

Рівень безпеки людини у міру розвитку цивілізації постійно зростає. Людство перемогло епідемії холери, віспи, чуми, тифу, поліомієліту. Середня тривалість життя людини у найрозвиненіших країнах світу становить майже 77 років і продовжує зростати. Проте розвиток науки і техніки, в цілому збільшуючи безпеку життєдіяльності людини, призвів до появи цілу низку нових проблем.

Перш за все, до надзвичайного зростання ступеня ризику травматизму та загибелі людей під час взаємодії зі складними технічними системами на виробництві, транспорті, в побуті. Аналіз причин травматизму та загибелі людей свідчить, що вони часто зумовлені недбальством з боку людини, незнанням наслідків своєї діяльності.

Відбулися значні зміни у ставленні людини до ризику. Техніка так владно увійшла в наше життя, що багато людей забувають про небезпеку для життя та здоров'я - звикають порушувати правила техніки безпеки як на виробництві, так і в побуті, а брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Тому у нашій школі з 22 по 26 квітня проводився Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності, а 26 квітня - День цивільного захисту. Мета проведення Тижня знань основ БЖД та Дня ЦЗ:

- практична перевірка готовності школи до ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу в разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, можливих терористичних актів, організованого переведення із мирного у воєнний стан;

- формування у свідомості дітей відчуття особистої та колективної безпеки, обов’язкового дотримання правил безпечної поведінки;

- навчання керівного та командно-начальницького складу цивільного захисту навчального закладу з організації та проведення заходів цивільного захисту.

Під час Тижня та в День ЦЗ були проведені заплановані різноманітні заходи, зокрема, відкриті уроки та вікторини, виховні години, практичні заняття з надання першої медичної допомоги, тренування з користування індивідуальними засобами захисту, виступ дружини юних пожежних шкільної команди «Промінь».

Ставши членом Європейської спільноти, Україна з-поміж багатьох юридично-правових зобов'язань узяла на себе обов'язок забезпечити громадянам безпечні та здорові умови життєдіяльності. Але ми й самі повинні вміти про себе подбати. Чим раніше ми з вами вивчимо основи безпеки життєдіяльності та усвідомимо відповідальність за свої дії, дії в період будь-якого лиха, тим ефективнішими будуть результати, отже, меншими будуть людські жертви.

Бережіть своє життя! Подбайте про власну безпеку!

08.05.2019 | Aдмін