Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Згідно з Наказом МОН від 12 серпня 2014 року № 931 з 1 по 31 жовтня у  Ладижинській  ЗОШ №2 проходив третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів», який спрямований  на зростання престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до прививання навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.

В рамках місячника були проведені різноманітні заходи, які привертали увагу учнів до бібліотеки та книги:

-  радіолінійка «Книга і читання – важливий чинник у вихованні                       духовних цінностей учнів» ;

-  відзначення переможців Акції « Подаруй бібліотеці книгу» ;

-  виховний захід для учнів 2 класів « Посвята в читачі»

-  творча зустріч з поетом рідного краю С.С. Криничною « З глибин криничної душі» для учнів 10-Б класу;

-  екскурсія до бібліотеки учнів 1 класу «Раді знайомству наш юний читачу»;

-  книжкові виставки до Дня українського козацтва « Покрова – козацька мати», « Її велич українська книга», « Сам на сам з новою книгою», « Що читали мої батьки»;

-  виставка малюнків « Ми читаємо і малюємо»2-4 класи;

- конкурс на кращу закладинку « Подарунок для книги» 4-5 класи.

Найцікавіший з цих заходів була творча зустріч з поетом рідного краю С.С. Криничною « З глибин криничної душі», яка є автором збірки « З глибин криничної душі» та « Світанками вишиті весни». Зустріч пройшла в доброзичливій, невимушеній атмосфері. Учні 10-Б класу задавали безліч запитань, на які отримували прості та щирі  відповіді  від Світлани Сергіївни, які супроводжувались прекрасними віршами. Бібліотекарі, учні та гості заходу сподіваються на подальшу співпрацю з талановитою поетесою.

«Посвята в читачі» найулюбленіший захід  для учнів 2 класів, на якому діти отримали посвідчення читача, ознайомились з призначенням бібліотеки, різноманітністю книг, правилами користування бібліотекою, поводженням з бібліотечними книгами. Зустрілись з мешканцями книжкового королівства. Мета заходу: розвивати зацікавлене ставлення до книги, виховувати бажання читати; пробуджувати почуття гордості за отриманий статус читача.

Також привернула увагу учнів виставка закладинок « Подарунок для книги» які залюбки  змайстрували учні 4 класів.

Учні школи з цікавістю відвідували заходи, переглядали тематичні виставки, із задоволенням приймали участь у їх підготовці. Чим раніше дитина порине у світ скарбів бібліотеки, чим раніше вона відчує цікавість до світу книг та необхідність у читанні, тим більша вірогідність її повноцінного інтелектуального розвитку, формування високих моральних якостей, розуміння загальнолюдських цінностей, духовного ставлення учня як  маленької особистості, що свідомо ставиться до довкілля та  адекватно сприймає як оточення, так і самого себе в ньому.

Пріоритетами в роботі шкільної бібліотеки є розвиток особистості, здатної самостійно і вільно мислити й діяти в умовах інформаційного суспільства; формування сучасного світогляду дітей; розвиток навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості; виховання покоління, здатного ефективно працювати й навчатись протягом життя.

03.11.2016 | Aдмін