І пам’ять гострим болем озветься

Допоки жевріє

свічка у тебе на вікні -
    ми пам'ятатимемо про голод,
    ще довгі, довгі дні.

Голодомор в Україні- це не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Хіба можна уявити, що людина збирала урожай, радувалась, що зможе прогодувати свою родину, своїх дітей, а на наступний день влада відібрала  все…Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.

Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, руйнує соціокультурну самобутність народу.

В школі були заплановані та поведені заходи з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933р.р:

-         Радіолінійка «І пам’ять гострим болем озветься»;

-         Уроки пам’яті «Україна пам’ятає. Світ визнає».

Учні 9-Б класу прийняли участь у мітингу-реквіємі, який відбувся на міському кладовищі біля пам’ятного хреста  жертвам Голодомору.

Також учні та учителі школи були присутні на мітингу -  панахиді, на міській площі, запаливши  свічки пам’яті, молилися за загиблих.  Ці вогники символізують нашу скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів наших українців. Ці вогники зігріють душі загиблих. Це - знак  нашої пам’яті. Це – символ очищення задля нашого майбутнього.

30.11.2015 | Aдмін