Вінниччина – край козацької слави

Це багатющий і одночасно маловідомий край для пересічного громадянина, земля сивих легенд і мелодійних пісень.

Вінниччина багата на визначні місця. На її території чимало історичних куточків, музеїв, пам’ятників, які увінчують імені видатних людей нашої Батьківщини.

17 вересня відбулася екскурсія по визначних історичних місцях нашого краю у складі 11 учнів ЗОШ №2 та інших шкіл. Проїжджаючи Гайсинський район, ми зупинилися подивитися на Братську могилу, у якій знайшли вічний спокій загиблі під час Великої Вітчизняної війни. Віддали шану легендарному партизану Калашнику Івану Івановичу(командиру загону ім. Чапаєва 2-ої партизанської бригади). Ми просто були заворожені красою Шабелянського лісу. Відвідали меморіальний історико-культурний комплекс «Партизанський край». Покладали квіти на безіменні могили партизанів, бачили чимало землянок. Під час екскурсії побували на державному підприємстві «Дашівське досвідне лісомисливське господарство». Наша подорож продовжувалась у Кальнику. Наче невеликі острівки минувшини, стоять величні стародавні кургани. На самій вершині тебе з усіх сторін пронизує вітер, який ніби доносить дух героїчного минулого. Побували біля пам’ятника полковнику Кальницько-Вінницького полку Івану Богуну та віддали йому шану. Відвідали парк козацької слави та одну із Кальницьких шкіл. Там слухали цікаві розповіді про дерево дружби, посаджене у 1982 році, про видатного письменника Польщі Ярослава Івашкевича, а потім про історію самої школи, якій на даний час 105 років. Наприкінці, аби ми по-справжньому пройнялися тією атмосферою, нас пригостили спражнім козацьким кулішем. На цьому наша екскурсія закінчилася.

Хочемо подякувати ініціатору та спонсорам, які надали можливість більш детальніше познайомитися з історією нашого краю!

21.09.2015 | Aдмін