Святий Миколай

19 грудня в нашу школу завітав Святий Миколай зі своїми ангелами .

Святий, щедрий Миколай

Йде щороку в рідний край,
    В кожну хату, в кожен дім

І несе дарунки всім.

19 грудня в нашу школу завітав Святий Миколай зі своїми ангелами .  А чи знаєте ви хто такий Миколай?

Святий отець Миколай здавна в нашого народу наділений великою пошаною. Легенда оповідає, що у дитинстві ріс Миколай у заможній родині і горнувся хлопчик до бідних, нужденних, скривджених, голодних та калік.  Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Робив добро, не чекаючи на подяку і славу. І тому його ще за життя називали „батьком сиріт, вдів і бідних”.  Після смерті батьків продав маєток і роздав гроші бідним, а сам став священиком. Своїми молитвами зцілював недужих, сліпих і калік. Втихомирював море, бурю, гасив пожежі, охороняв від напастей.  Був покровителем подорожніх у путі, а також усіх тварин – диких і свійських. Всім сердцем любив дітей і кожному хотів подарувати бодай крапельку своєї любові. Св. Миколай є «старшим» серед святих: опікується воїнами, володіє ключами від неба. Але більшість часу він проводить на землі, допомагаючи бідним у скруті, мандрівникам — у дорозі, мореплавцям — на морі. Святий Миколай є другим після Бога заступником людей від усіх лих і нещасть. Переказують, що одного разу, коли Господь Бог запросив усіх святих до себе на вечерю, запізнився лише Миколай. Прийшов він пізно, у подертій одежині й брудних чоботах і пояснив Усевишньому, що допомагав дядькові витягати воза, який загруз серед дороги в болоті. Святий Миколай має владу над холодними вітрами й морськими штормами, рятує потопаючі кораблі, тому рибалки  приносили йому в жертву перший улов.Образ чудотворця, намальований на сухій рибі-камбалі, брали з собою в дорогу чумаки.За свою доброту до людей має він Божу нагороду: не один, а два свята на рік — Миколи теплого (22 травня і Миколи зимного (19 грудня ).

24.12.2014 | Aдмін