Голодомор 1932–1933 років в Україні

Голодне лихоліття 33-го-не просто історична минувшина, а незагойна  фізична і духовна рана  українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні , заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій та депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової війни та громадянської воєн. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

У нашій школі пройшли уроки  пам’яті про страшну трагедію, яка спіткала український народ під час Голодомору 1932-1933р.р.

Учні нашої школи прийняли участь у мітингу-реквіємі з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. Мітинг проходив на місцевому кладовищі біля пам’ятного знака - хреста  жертвам Голодомору, де учні хвилиною мовчання пом’янули тих, хто загинув в 1932-1933р.р.

Також учні та учителі школи були присутні на громадській панахиді, на площі Фонтанів. Кожен мав змогу запалити свою свічку пам’яті та схилити голову перед жертвами Голодомору.

24.11.2014 | Aдмін