Новини

  Спортивний лабіринт

  02.11.14 у спортивній залі ЗОШ №2 відбулися тренувальні змагання із Спортивного лабіринту з метою підготовки до обласних змагань із спортивного орієнтування.  З цим видом спортивного орієнтування  ми познайомились нещодавно. На нашу думку це цікавий вид, зручний для підготовки початківців, особливо в таку пору року.

  Спортивний лабіринт (СЛ) - новий вид спортивного орієнтування в заданому напрямку, що відрізняється від класичного тим, що спортсмени орієнтуються на маленькому майданчику серед штучних перешкод, протяжністю дистанцій 100-500 м.

  Карти СЛ зазвичай мають масштаб 1: 100 (в 1 см - 1 м) і не потребують орієнтування по сторонах світу (відсутні лінії магнітного меридіана). Як штучні орієнтири-перешкоди використовуються зазвичай парканчики, встановлені на площадці СЛ безпосередньо перед початком змагань. Незважаючи на мінімалізм, дистанції в СЛ можуть бути досить складними. На обгородженому рівному майданчику встановлені перешкоди і контрольні пункти. На карті вказані контрольні пункти, які з'єднані і перенумеровані в порядку проходження.

  Карта орієнтована по розташуванню місця старту незалежно від магнітного меридіана. Завдання учасника - пройти відмічені на карті КП в зазначеному порядку. Не дозволяється перестрибувати перешкоди або іншим способом перетинати їх. За неправильне проходження дистанції або подолання перешкод спортсмен дискваліфікується (результат не зараховується). Особливістю СЛ є те, що в карті-схемі спортсмена зазначені тільки порядкові номери, немає легенд і реальних номерів КП. Зазвичай в СЛ використовуються електронні засоби відмітки (це дозволяє швидко перевірити правильність проходження дистанції), але можливе застосування компостерів чи інших засобів. СЛ можуть бути побудовані з заздалегідь підготовленого спеціального обладнання або з використанням підручних засобів (стільці та парти, лавки, саморобні снігові стіни). Останнім часом для «будівництва лабіринтів» все частіше використовується спеціальне обладнання.

  Пропонуємо переглянути фото із тренувальних змагань.

   

   

   

   

   

   

   

   

     07.11.2014 | Aдмін

  Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса: Вінницька обл.,
м. Ладижин,

вул.Процишина, 21


Тел.:(04343) 6-15-47

Email:lad_shkola2@ukr.net

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Освітній портал

Сайт Сташок Н.П.

Сайт Сташок Н.П.