ЗВІТ про проведення Всеукраїнського місячникашкільних бібліотек

Згідно з Наказом МОН від 12 серпня 2014 року № 931 з 1 по 31 жовтня у  Ладижинській  ЗОШ №2 проходив перший Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом « Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти», який спрямований на підтримку книгозбірень у ЗНЗ і підвищення їхнього престижу серед школярів.

А також – на привернення уваги вчительської , учнівської та батьківської громадськості до проблеми шкільної бібліотеки та популяризацію читання в Україні.

В рамках місячника були проведені різноманітні заходи, які привертали увагу учнів до бібліотеки та книги:

-  радіо лінійка « Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти» ;

-  відзначення переможців Акції « Подаруй бібліотеці книгу» ;

-  виховний захід для учнів 2 класів « Посвята в читачі»

-  презентація книги  М.М.Пірогової «Їх не злякав Вервольф» 9-11 кл.;

-  бібліотечний урок для учнів 1 класу « Знайомство з бібліотекою»;

-  книжкова виставка до Дня українського козацтва « Покрова – козацька мати»;

-  книжкова виставка присвячена 200-річчю з дня народження

М.Ю.Лєрмонтова  « Поэзии  сокровище  любимое» ;

-     виставка малюнків учнів 5-6 класів « Мої улюблені герої» .

Найцікавіший з цих заходів « Посвята в читачі» для учнів 2 класів, на якому діти ознайомились з призначенням бібліотеки, різноманітністю книг, правилами користування бібліотекою, поводженням з бібліотечними книгами. Мета заходу: розвивати зацікавлене ставлення до книги, виховувати бажання читати; пробуджувати почуття гордості за отриманий статус читача.

Також привернула увагу учнів 9-11 класів презентація книги « Їх не злякав Вервольф». На цій зустрічі школярі познайомились з автором книги М.М.Піроговою ( Корнійчук ), яка присвятила її 100-річчю від  дня народження свого батька, партизана-героя Максима  Сергійовича Корнійчука.

Учні школи з цікавістю відвідували заходи, переглядали тематичні виставки, із задоволенням приймали участь у їх підготовці. Чим раніше дитина порине у світ скарбів бібліотеки, чим раніше вона відчує цікавість до світу книг та необхідність у читанні, тим більша вірогідність її повноцінного інтелектуального розвитку, формування високих моральних якостей, розуміння загальнолюдських цінностей, духовного ставлення учня як  маленької особистості, що свідомо ставиться до довкілля та  адекватно сприймає як оточення, так і самого себе в ньому.

31.10.2014 | Aдмін