Краєзнавчий гурток

Кабінет краєзнавства у Ладижинській СЗШ № 2 був створений у 2005 р. Тоді ж розпочався і збір експонатів до шкільної світлиці. Збирали всі: вчителі, учні та їх батьки. На сьогодні зібрано понад  100 експонатів, які представляють історію, побут та ремесла рідного краю. Історію міста можна вивчати за допомогою стендів:

-      З сивої давнини

-      Наше місто у ХІV  - ХVІІІ ст.

-      м. Ладижин у ХІХ – ХХ ст.

Виставочні експозиції дають можливість познайомитись з побутом та традиційними подільськими ремеслами ( вишивання, ткацтво, гончарство  та ін.)

У світлиці створено Куточок  пам’яті  жертв голодомору, де можна побачити спогади свідків цієї трагедії; куточок хліба «Хвала рукам, що хліб зростили»

Маємо Алею бойової слави, що представлена фотографіями визволителів рідного краю.

На базі кабінету працює гурток з краєзнавства. З 2008 року кабінетом завідує Сташок Н.П.

Гуртківці збирають та вивчають матеріал про визначні та пам’ятні місця Вінниччини, пам’ятки природи та архітектури, видатних людей рідного краю.  Проводять тематичні та оглядові екскурсії для учнів та гостей школи. Готуємо заміну екскурсоводам- старшокласникам, що випускаються зі школи.

Учні гуртка приймають участь у краєзнавчих олімпіадах міста та області, історико-географічних експедиціях та конкурсах.