Поради батькам першокласників
1.Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні. Не вживайте образливих слів.
2. Не підганяйте, розрахувати час – це ваш обов’язок.
3. Не посилайте дитину до школи без сніданку: навчання вимагає великих затрат енергії.
4. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагід- них слів: «Я люблю тебе, у тебе все вийде», «Ти моя радість, я тебе чекаю». Краще обійтись без застережень типу «Дивись, поводь себе гарно», «Щоб не було поганих оцінок».
5. Забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячі питань, дайте їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись,не відмовляйте їй у цьому, обов’язково вислухайте.
6. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на терміновому поясненні, хай заспокоїться, тоді вона сама все розкаже.
7. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.
8. Після школи дитина не повинна зразу сідати за виконання завдань, потріб - но 2-3 години відпочити. Найкращий час для виконання завдань з 15 до 17 години.
9. Не можна виконувати завдання без перерви, через кожні 15-20 хв. Треба відпочивати 10-15 хв.
10. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте можливість самостійно працювати. А коли вже потрібна допомога, то без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова «у тебе все вийде», «давай поміркуємо разом», «спокійно згадай, як пояснював учитель».
11. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти не будеш добре вчитись, то…». Найчастіше умови заважкі, якщо не сказати нездійснен –ні.
12. Протягом дня обов’язково знайдіть півгодини для безпосереднього спілкування з дитиною. Безпосереднє спілкування має три обов’язкових умови: а). ви знаходитесь на близькій відстані до дитини; б). ви бачите очі дитини; в). в цей час ви нічим не зайняті, окрім дитини.
13. В сім’ї має бути єдина тактика виховання. Всі розходження в цій тактиці обговорюйте без дитини. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.
14. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли її щось турбує-головний біль, нудота, поганий стан. Найчастіше це об’єктивні показники втоми, перевантаження.
Навігація
- Головна
- Бібліотека
- Взаємодія з правоохоронними органами
- Громадська приймальня
- Дія. Цифрова освіта
- Дистанційне навчання
- Дошка пам'яті
- Енергозбереження
- Зупинимо булінг разом!
- Інформація для батьків
- Інклюзивна освіта
- Контакти
- Методична робота
- Медичний огляд
- Моя школа
- Нова українська школа
- Нормативно-правова база
- Наші досягнення
- Першокласник
- План роботи ліцею
- Самооцінювання якості освіти
- Соціально-психологічна служба
- Творча скарбничка
- Фотоальбом
- Харчування
- Архів
Новини
Контакти
Адреса: Вінницька обл.,
м. Ладижин,
вул.Процишина, 21
Тел.:(04343) 6-15-47
Email:lad_shkola2@ukr.net
Посилання
Відділ освіти Ладижинської міської ради
Міністерство освіти та науки України
Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти