Організація освітнього процесу під час карантину

На базі Вінницької академії неперервної освіти буде організовано  навчання за дистанційною  формою для 40 тис. учнів через сайт https://www.disted.edu.vn/ua.Також на базі лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій Фізико-математичної гімназії №17 Вінницької міської ради буде організовано навчання за дистанційною формою додатково теж для  40 тис учнів  через сайт www.pmg17.vn.ua/dystantsiina-osvita . На цих інтернет ресурсах є понад 12 тис. уроків за актуальною шкільною програмою.В області навчається 68912 учнів 1-4 класів та 92888 учнів 5-11 класів . Таким чином,  майже всі учні старших класів області буде охоплено дистанційною формою навчання.

Щоби краще організувати навчання вдома, існує безліч платформ та YouTube-каналів для вивчення тих чи інших предметів. Наприклад, з 16 березня телеканал Київ транслюватиме у YouTube відеоуроки зі шкільної програми, які вестимуть найкращі вчителі столичних шкіл і ліцеїв.

Найкориснішими уроки будуть для учнів старших класів, щоб підготуватися до здачі ЗНО.

Відеоуроки виходитимуть щодня по буднях, по три-чотири на день — о 9:30, 11:30, та 13:30. Тривалість — 30 хвилин. Усього в програмі трансляцій 12-13 предметів: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька, англійська мови.

Також у цьому допоможуть різні навчальні платформи. Зокрема:

  • Студія онлайн-освіти для школярів — EdEra
  • Гейміфікована платформа для підготовки до ЗНО — iLearn
  • Безкоштовна підготовка до ЗНО — Be smart
  • Онлайн-курси для школярів, студентів і дорослих — Prometheus

Для тих, хто добре володіє англійською мовою, є курси на сайтах - www.edx.org, www.udacity.comwww.canvas.net, www.udemy.com, але деякі з них платні.

Також на YouTube є такі канали, як ВшколеТоп школаЦікава наука, Сергій Ткаченко, який веде блог про математику. Усі вони українською мовою. Там цікаво і легко розповідається про фізику, хімію, біологію, українську мову та інші шкільні предмети.

NEED/animation studio та Книга-мандрівка (просвітницькі канали) будуть цікавими для учнів молодших класів.

Також дистанційне навчання може реалізовуватись за допомогою наступних порталів: