Стежками бойової слави

16 березня учні шкіл міста Ладижина разом із членами Ладижинської ветеранської організації відвідали село Копіївку Тульчинського району.

Саме там знаходиться могила  Героя Радянського Союзу Вороніна Степана Микитовича, який приймав участь у форсуванні Південного Бугу і звільненні Ладижина.  Про життя та воєнний шлях Вороніна нам  повідав голова  Тульчинської ветеранської організації  Жуковський Казимир Станіславович, а також ми дізналися про те, що за мужність і героїзм капітан Воронін Степан Микитович посмертно був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Стеценко Олег Пилипович, член Ладижинської ветеранської організації, розповів про визволення Ладижина, міста Тульчина, а зокрема про участь Вороніна у бойових діях при визволенні села Копіївки, де він отримав поранення і героїчно  загинув.

Під час цієї розповіді, що лунала з вуст ветеранів, ніхто не промовив ні слова – саме в такі моменти розумієш, що все це було зроблено не даремно. Чиїсь чоловіки, батьки, сини йшли на фронт заради того, щоб їхні діти жили під мирним небом, і ніколи, навіть у самому неприємному сні не чули жахливого слова «війна».

Біля пам’ятника учні та члени ветеранської організації поклали квіти та вшанували пам’ять тих, хто загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Далі наша екскурсія продовжилась і ми відвідали краєзнавчий музей, що знаходиться в Тульчині. Учні захоплено прослухали розповідь екскурсовода і отримали багато цікавої інформації та позитивних емоцій і вражень.

Учні шкіл міста та члени ветеранської організації дякують начальнику відділу освіти Журбі Юрію Віталійовичу за допомогу в організації поїздки.

20.03.2017 | Aдмін