Гурток «Юний журналіст»

Керівник гуртка: Грінченко Л.М.

Дні проведення: четвер, 15.10

Загальна мета курсу з основ журналістики є навчальною, пізнавальною та виховною, а також такою, що формує знання, які допоможуть орієнтуватися в навколишньому середовищі, дадуть змогу учням ознайомитися з майбутньою професією, оволодіти теоретичними знаннями та практичними вміннями, які допоможуть їм у подальшому житті.
Завдання:
1)
    формування в учнів поняття про професію «журналіст» та завдання сучасної журналістики;
2)
    розкриття ролі журналістів у суспільстві, вплив на формування світогляду людей, сприймання тих процесів, що відбуваються в навколишньому світі;
3)
    розвиток у школярів мислення та вміння логічно викладати думки щодо реальних подій;
4)
    обґрунтування доцільності формувати власну думку та викладати на папері найголовніше, найактуальніше;
5)
    формування грамотності й культури мовлення;
6)
    вироблення в учнів умінь практично застосовувати здобуті знання, користуватися джерелами інформації, оперативно відгукуватися на події, самостійно писати матеріали, аналізувати їх;
7)
    розвиток навичок співпраці з існуючими засобами масової інформації;
8)
    заохочення до самореалізації своїх здібностей.

Ось уже 15 років як випускається  газета «Пошук» і слід відмітити, що з кожним роком змінюється та оновлюється наша газета, додаються нові рубрики, з’являються цікавинки, які змушують читача поринути у цікавий світ журналістики.

Наша газета постійно бере  участь у Міжнародних та обласних конкурсах. На Міжнародному рівні ми нагороджені як лауреати, а в області вже п’ятий рік ми є призерами і в цьому році  наша газета отримала ІІ місце ,  прийнявши участь у обласному конкурсі «Шкільні медіа» в номінації «Краща друкована газета». В номінації  «Краща  стаття»  отримали 11  грамот та цінних призів від  обласної  спілки журналістів   міста Вінниці.

В цьому році ми  продовжили  рубрику «Поетична сторінка» і конкурс «Зерна поезії», який  допомагає юним поетам відкрити свій творчий потенціал. Також  продовжили свою роботу  рубрики «Персона в об’єктиві», «Поради психолога» , рубрика « Подія», в  якій висвітлюються події шкільного життя.  В цьому році  почала діяти «Краєзнавча сторінка» .В кожному номері газети розглядаються  теми присвячені вивченню історії міста, рідного краю, школи, переглядаються  біографії визначних людей, вивчається історія  краю в певний період. Рубрику   веде завідуюча відділом інформації Волкова Валерія , керівник Сташок Н. П.